Co dělat s prádlem, když se srazí: Jednoduchý trik s kondicionérem

Datum: 09/05/2024
|
Autor: Pleas
Stalo se vám někdy, že jste se s radostí vrhli na vyprané prádlo abyste zjistili, že vaše oblíbená trička a kalhoty se znenadání srazily do velikosti, která se vám nezdá ani trochu pohodlná? Nebo jste třeba otevřeli sušičku, plní očekávání, a zjistili jste, že vaše plánované outfitové kreace se spíše podobají na panenkovské oblečky než na něco, co byste chtěli nosit? Je to frustrující. Zklamání jako když se vám zasekne zip na oblíbeném kabátě.
Ale nezoufejte! Máme pro vás řešení, které vám pomůže vrátit vaše sražené oblečení zpět do původní podoby.

man-holds-iron-shaving-brush-busy-ironing-laundry-clothes-works-hard-weekends-poses-clotheslines-pink.jpg
Designed by Freepik

Jak roztáhnout sražené oblečení:

Napřed si připravte prostředí. Mějte po ruce větší nádobu, do které se vejde sražené oblečení, a kondicionér na vlasy. Zatímco se můžete cítit zoufale kvůli sraženým tričkům a kalhotám, klidně si můžete při této přípravě dát i malou dávku optimismu - naštěstí není potřeba kupovat nic složitého, prostý kondicionér, který mnozí z nás máme doma, je zcela dostačující.

  1. Příprava kondicionéru: Naplňte větší nádobu vodou a přidejte do ní asi 100 ml kondicionéru na vlasy. Ano, máme na mysli ten, který používáte na své vlasy, jen teď se zaměříme na jeho magické účinky na vaše oblečení.

  2. Namáčení oblečení: Ponořte sražené kusy oblečení do této směsi a nechte je tam asi 15 minut. Ujištěte se, že teplota vody je příjemná, podobná té, ve které se koupáte.

  3. Promíchání: Pravidelně, každé dvě minuty, promíchejte oblečení v kondicionérové lázni. Během tohoto procesu si uvědomíte, že se vaše sražené oblečení postupně začíná uvolňovat a získávat zpět svou pružnost.

  4. Vyždímání a oplachování: Po 15 minutách vyndejte oblečení a pořádně ho vyždímejte. Poté ho opláchněte v čisté vodě, aby byly odstraněny zbytky kondicionéru.

Roztahování oblečení:

  1. Položení na rovnou plochu: Teď přichází čas na samotné roztahování. Na rovný povrch položte ručníky a na ně umístěte mokré oblečení. Pocítíte mírnou úlevu, když vidíte, že se oblečení začíná vracet do své původní podoby.

  2. Roztahování do stran: Začněte roztahovat oblečení do stran, zatímco držíte okraje rukávů. 

  3. Fixace a časování: Po dokončení roztahování položte oblečení na rovnou plochu a zatižte ho z obou stran závažím. Teď si můžete udělat čaj, sednout si a jen pozorovat, jak se vaše oblečení vrací do své původní podoby.

Po této proceduře se budete cítit jako hrdý vítěz nad sraženým prádlem. Můžete se znovu radovat z toho, že vaše oblíbená trička a kalhoty jsou opět připraveny na nošení a že se můžete vrátit ke svému každodennímu životu s mírně uvolněným srdcem. Nikdy nevíte, kdy se zase něco podobného stane, ale s tímto trikem jste připraveni na jakoukoli překážku, kterou vám život přinese.