Zeď Historie

Datum: 31/05/2019
|
Když každý den jezdíte kolem 80-ti metrové bílé zdi, jednoho dne vás to prostě napadnout musí. Chce to vymalovat!
A protože takřka za rohem máte školu, o které víte, že se hemží šikovnými studenty, obrátíte se na ni s prosbou, zda by tuto zeď neproměnila v něco originálního. A výsledek? Posuďte sami!
 
Nelehkého úkolu vymalovat zeď se nadšeně zhostili studenti 2. ročníku, oboru Stavitelství, Střední průmyslové školy stavební akademika Stanislava Bechyně Havlíčkův Brod. Jejich nápady, diskuse a následné přípravy slibovaly už od začátku velkou kreativitu.
Namalovat na zeď naši již 145 let dlouhou historii byla velká výzva a my s narůstající zvědavostí čekali na den, kdy začnou první tahy štětcem.


Nadšeně jsme sledovali, jak na zdi vznikají obrysy postav, retro oblečení a loga, dokreslující naši bohatou minulost. Za pouhé čtyři dny se všední zeď pod rukama studentů proměnila ve velkolepé umělecké dílo. Originální a barevné, stejně jako naše historie.Když teď projíždíme kolem zdi a po očku sledujeme měnící se obrazy, usmíváme se nad tou krásou. Máme Zeď Historie a jsme na ni pyšní.Děkujeme studentům za její umělecké ztvárnění.
Děkujeme, že i oni se stali součástí naší historie.