Facebook
logo
Zelená linka 800 144 001
0 0 Kč
V košíku máte 0 položek

Konfekce

Základ konfekční výroby se tvoří na úseku Technické přípravy výroby. V tomto úseku vznikají technické a technologické podklady, které slouží mnoha následným procesům, jako je plánování, kalkulace, řízení a výroba. Vzorování prototypů a šití vzorků přitom předchází ještě tvorba střihů a jejich stupňování, stanovení materiálových potřeb a normování časů.

Konfekční výroba s jednotlivými stupni Střihárna, Šicí dílny a Balírna s denní kapacitou ca. 40 000 kusů se realizuje převážně v Havlíčkově Brodě. Pro další zkvalitnění výrobků přidáním módních doplňků, jako jsou např. výšivky, speciální obtisky nebo aplikace štrasových kamínků, je navázána úzká spolupráce s mezinárodními kooperačními partnery v celé Evropě.

Moderní strojový park umožňuje nabídku takového technologického zpracování, které plní jak požadavky vrcholné módy, tak i nároky na maximální pohodlí při nošení. Využití stříhacích automatů přitom zaručuje precizní zpracování od samého začátku výrobního procesu. Zpracovávají se jak pleteniny, tak i tkaniny, přičemž gramáž látek se pohybuje v širokém spektru od 65 do 400 g/m2.

Všechny produkty se během výroby pravidelně kontrolují a na jejím konci jsou podrobeny stoprocentní kontrole.

TPV

Na základě modelových náčrtů se vytvoří střihy a provede se jejich stupňování do příslušných velikostí. Tato konstrukce se provádí v systému CAD/CAM Lectra.

Následně se pomocí referenčních střihových poloh stanoví materiálové spotřeby, úkolové časy a technologické postupy, na jejichž základě se zhotovují první fotografické a prodejní vzorky. Tyto vzorky slouží kromě prověření konstrukce střihu také k odsouhlasení a potvrzení ze strany zákazníka.

Potřebná kmenová data, jako údaje o výrobku, informace o modelu, normy materiálových spotřeb a zadání časových norem, stejně jako definice technologických procesů se evidují a udržují v systému ERP a jeho příslušných programech.

Úkolové časy se přitom počítají s ohledem na druh materiálu, délku stehů a viditelnost v oblasti šití podle metodiky systému REFA. Na základě toho se také provádí vyúčtování úkolových mezd pracovníků.
Ke zhotovení střihových poloh se používá modul Diamino od firmy Lectra. Cílem je dosáhnout maximálního využití plochy úpletu a pracovat s co největším počtem vrstev. Takto vytvořené střihové polohy se pak automaticky přes datové rozhraní přenášejí přímo do stříhacích automatů.

Stříhání

Na střihárně se zpracovávají materiály nejrůznějšího složení jak na plnou šíři, tak i v hadici (např. pleteniny Bodysize nebo lemy).

K položení úpletových vrstev před stříháním je k dispozici celkem 7 pokládacích strojů značek Niebuhr a Bullmer, z toho 4 na široký a 3 na hadicový materiál. Stříhání dílů z materiálu v plné šíři se provádí na 2 stříhacích automatech (Cutter) značek Bullmer a Lectra, zatímco díly z hadicového úpletu se řežou na pásové pile. Stříhání materiálů se speciálními vzory a dezény, jako např. kostka, proužek nebo střída, se zajišťuje ručně.

K úkolům střihárny patří také příprava a kompletace pomocných materiálů. Zde pracují automaty na řezání paspulí po sloupku i po řádku, na stříhání a sešívání gumových kroužků a háčkování dekorativních ornamentů na nařezaných paspulích (6 šicích automatů na grošetu). Pro nažehlování obtisků s motivy jsou k dispozici 2 velké a 4 malé nažehlovací lisy od firmy Meyer a rouno se nažehluje na kontinuálním lisu značky Kannegiesser.

Další speciální stroje slouží k párání pletených límců a bezešvých dílů.

Šití

Moderní strojový park v konfekčních závodech umožňuje různorodé a mnohostranné zpracování jednotlivých švů, které zajišťují jak eleganci, tak i pohodlné nošení našich výrobků.

Používání moderních konfekčních metod je přitom podporováno optimalizovaným vybavením šicích strojů, jako např. rozšířenými stoly, sníženou polohou šicí hlavy, automatickými počítadly stehů, flexibilně regulovatelným vrchním i spodním podáváním šitého dílu.

To umožňuje zpracování širokého spektra nejrůznějších látek a materiálů – od nejjemnějšího dámského a pánského denního i nočního prádla přes sportovní výrobky a zdravotní prádlo až po svrchní oblečení pro kojence, flaušové župany a lůžkoviny.

Mimo jiné je možné provádět toto technologické zpracování švů: 2- a 3-nitný overlock s různou šířkou švu, 4-jehlovka s plochým lůžkem s prohozem i bez prohozu, 2- a 3-jehlovka na paspule a obruby, 1- a 2-jehlovka na pevný vázaný a řetízkový steh, vícejehlovka na řetízkový steh se 2-10 jehlami, 2- a 3-jehlovka na pletené pasy s prohozem i bez prohozu, pasová guma otevřená i uzavřená, klikatý steh se spodním ořezem, stroje na vypracování knoflíkových dírek a přišívání knoflíků.

Balení

Na centrálním provozu balírny v Havlíčkově Brodě probíhá zabalení a expedice hotových výrobků včetně všech přípravných i dokončovacích prací.

K tomu patří kromě tisku visaček, samolepek a skládaných krabiček na výrobky také speciální nátisk motivů na ušité výrobky prostřednictvím techniky tampónového čtyřbarvotisku až do velikosti 9×8,5 cm.

Balí se do umělohmotných sáčků, skládaných krabiček i na ramínko – podle požadavků zákazníka se i jednotlivé pověšené kusy mohou zavařit do fólie.

Zabalené výrobky se připraví do označených přepravních kartonů o různé velikosti až do počtu kusů pro prezentační účely, uloží se na europalety a vychystají k expedici.

Nakládka připraveného zboží do velkoprostorových nákladních automobilů se provádí na paletách přímo za balírnou.