Facebook
logo
Zelená linka 800 144 001
0 0 Kč
V košíku máte 0 položek

Pletárna

Pletárna firmy Pleas a.s. patří k největším a nejmodernějším provozům svého druhu v České republice a střední Evropě.

 

Strojový park zahrnuje 157 pletacích strojů těchto značek: Monarch, Pilotelli, Orizio, Terrot, Albi, Stoll a Matsuya. Všechny pletací stroje jsou připojeny na centrální systém evidence dat MDE a vybaveny moderním příslušenstvím od firmy Memminger, jehlami od firmy Groz-Beckert a platinami od firmy Ch. Liebers.

Existuje možnost zapletení elastických vláken do každého systému.

 

Hmotnost vyráběných balíků se liší podle druhu úpletu, příp. podle typu vazby, a může být rovněž individuální podle přání zákazníka. Hmotnost většiny úpletových balíků se však pohybuje mezi 10kg až 30kg.

Objekt pletárny je plně klimatizován a stroje jsou vybaveny uzavřenými cívečnicemi, které minimalizují množství prachu a drobného příletového odpadu, který vzniká otěrem během výroby. Pletárna pracuje v třísměnném provozu a má celkovou výrobní kapacitu cca 10 tun denně.

Realizují se také zakázky v režimu mzdové práce, přičemž se zpracovává jak vlastní pořízená příze, tak i příze, které poskytne sám odběratel k dalšímu zpracování.

Příze

 

Na pletárně se zpracovává široké spektrum různých česaných přízí a jejich směsí, dodávaných převážně z evropských přádelen.

Z oblasti umělých vláken je to polyester (PES), polyamid (PAD), polypropylen (PP), elastan, metal, viskóza a modal a ze skupiny přírodních vláken je to bavlna, len, bambus, kapok, lyocel, hedvábí a vlna.

Zpracovávané směsi příze:

 

Přírodní / PřírodníPřírodní / Chemická
Bavlna/Kašmír
Bavlna/Bambus
Bavlna/Kapok
Bavlna/Len
Bavlna/Hedvábí
Hedvábí/Kašmír
Vlna/Hedvábí
85/15%
50/50%
85/15%
50/50%
50/50%
60/40%
70/30%
Bavlna/Viskóza
Bavlna/PES
Bavlna/Micromodal
Bavlna/PAD
PAD/Lyocell
PAD/Micromodal
Lyocell/PAD
PES/Viskóza
Vlna/PAD
Viskóza/Len
60/33%
50/50%
50/50%
50/50%
50/50%
50/50%
60/40%
50/50%
80/20%
70/30%

 

 

Vazby

Díky rozsáhlému strojovému parku můžeme nabídnout širokou paletu pletených vazeb.

V oblasti jednolícních zátažných úpletů se jedná o klasické jednolícní vazby, k jejichž zvláštnostem patří  úplety s vypuštěnými jehlami a speciální úplety v dělení 36E a 50E umožňující výrobu velmi jemného materiálu.

Oboulícní vazby jsou zastoupeny hlavně v oblasti žebrových úpletů 1:1 a 2:2, tak i v tělových úpletech s rozsáhlou škálou strojových průměrů. Dále patří do portfolia našich výrobků funkční dvouvrstvé materiály, které se využívají například v oblasti sportovního prádla.

Mnohostranné spektrum toho sortimentu je doplněno úplety s vazbou froté, známými rovněž jako smyčkový plyš, a pleteninami výplněk, které se mimo jiné hodně používají pro mikiny a trenýrky. Zpracování barevných přízi umožňuje vzorování zajímavých dezénů z barevných proužků.

Límce a lemy, které se pletou v oboulícní vazbě s odparovací řadou, doplňují sortiment do kompletní struktury a pokrývají tak i oblast módních doplňků.

Stroje

Pleteniny se vyrábějí na strojích těchto značek: Orizio, Pilotelli, Monarch, Baiyuan, Terrot a Albi v dělení 18E, 22E, 24E, 28E, 36E, a 50E.

Stroje pro jednolícní pleteniny jsou v průměrech 30", 34" a 48", stroje pro oboulícní pleteniny v průměrech 09"-38".

Rozřez a navinutí úpletu se provádí uvnitř stroje. Na výstupu se materiál může navíjet na roli, nebo volně vyskládat. Na strojích s dělením 28E a 36E je možné vyrábět úplety podle přání v hadici, nebo v otevřené šíři, a to proto, aby se zabránilo tvorbě nežádoucích lomů.

Pleteniny typu froté – známé rovněž jako smyčkový plyš se vyrábějí na strojích Pilotelli s dělením 18E a v průměru 30". Výška smyčky má 1,95 mm. Pleteniny s typem vazby Sweat – známé rovněž jako výplňkové úplety se vyrábějí na strojích s dělením 24E a 28E, v průměru 30".

Límce se vyrábějí na plochých pletacích strojích značek Stoll a Matsuya s dělením 14E, lemy se zhotovují na okrouhlých pletacích strojích s dělením 18E v průměru 30".

Speciality

V této rubrice jsou souhrnně uvedeny nabízené speciality naší pletárny.

Od nejjemnějších úpletů s dělením 36E a 50E ve vazbách jednolícní a žakárových, přes bezešvé pleteniny se speciálním pevným okrajem až po zvláštní vazby s vypracovaným sloupkem oček nebo síťovou strukturou nabízíme velký a různorodý počet variací pletených vazeb, které z těchto úpletů dělají cosi obzvláštního.

Velké spektrum našeho strojového vybavení umožňuje také nabídku široké a souvislé palety oboulícních, hadicových úpletů „Bodysize“ v kompletní řadě průměrů:

9", 10", 11", 12", 13", 14", 15", 16", 17", 18", 19", 20", 21", 22", 23", 24", 25", 26".

Pro maximální komfort a pohodlnost při nošení se část těchto pletenin vyrábí s pevným okrajem, který navíc nevyžaduje žádné další konfekční zpracování, např. obrubování. Tyto úplety jsou z čisté bavlny a hodí se především na výrobu dámského denního prádla, jako např. dámských košilek a kalhotek bez bočních švů.