logo
0 0 Kč
V košíku máte 0 položek

Pletárna

Pletárna firmy Pleas a.s. patří k největším a nejmodernějším provozům svého druhu v České republice a střední Evropě.

Strojový park zahrnuje 157 pletacích strojů těchto značek: Monarch, Pilotelli, Orizio, Terrot, Albi, Stoll a Matsuya. Všechny pletací stroje jsou připojeny na centrální systém evidence dat MDE a vybaveny moderním příslušenstvím od firmy Memminger, jehlami od firmy Groz-Beckert a platinami od firmy Ch. Liebers.

Existuje možnost zapletení elastických vláken do každého systému.

Hmotnost vyráběných balíků se liší podle druhu úpletu, příp. podle typu vazby, a může být rovněž individuální podle přání zákazníka. Hmotnost většiny úpletových balíků se však pohybuje mezi 10kg až 30kg.

Objekt pletárny je plně klimatizován a stroje jsou vybaveny uzavřenými cívečnicemi, které minimalizují množství prachu a drobného příletového odpadu, který vzniká otěrem během výroby. Pletárna pracuje v třísměnném provozu a má celkovou výrobní kapacitu cca 10 tun denně.

Realizují se také zakázky v režimu mzdové práce, přičemž se zpracovává jak vlastní pořízená příze, tak i příze, které poskytne sám odběratel k dalšímu zpracování.

Příze

Na pletárně se zpracovává široké spektrum různých česaných přízí a jejich směsí, dodávaných převážně z evropských přádelen.

Z oblasti umělých vláken je to polyester (PES), polyamid (PAD), polypropylen (PP), elastan, metal, viskóza a modal a ze skupiny přírodních vláken je to bavlna, len, bambus, kapok, lyocel, hedvábí a vlna.

Zpracovávané směsi příze:

Přírodní / PřírodníPřírodní / Chemická
Bavlna/Kašmír
Bavlna/Bambus
Bavlna/Kapok
Bavlna/Len
Bavlna/Hedvábí
Hedvábí/Kašmír
Vlna/Hedvábí
85/15%
50/50%
85/15%
50/50%
50/50%
60/40%
70/30%
Bavlna/Viskóza
Bavlna/PES
Bavlna/Micromodal
Bavlna/PAD
PAD/Lyocell
PAD/Micromodal
Lyocell/PAD
PES/Viskóza
Vlna/PAD
Viskóza/Len
60/33%
50/50%
50/50%
50/50%
50/50%
50/50%
60/40%
50/50%
80/20%
70/30%

Vazby

Díky rozsáhlému strojovému parku můžeme nabídnout širokou paletu pletených vazeb.

V oblasti jednolícních zátažných úpletů se jedná o klasické jednolícní vazby, k jejichž zvláštnostem patří různé žakárové vzory, úplety s vypuštěnými jehlami a speciální úplety v dělení 36E a 50E umožňující výrobu velmi jemného materiálu.

Oboulícní vazby jsou zastoupeny hlavně v oblasti žebrových úpletů 1:1 a 2:2, tak i v tělových úpletech s rozsáhlou škálou strojových průměrů. Dále patří do portfolia našich výrobků funkční dvouvrstvé materiály, které se využívají například v oblasti sportovního prádla.

Mnohostranné spektrum toho sortimentu je doplněno úplety s vazbou froté, známými rovněž jako smyčkový plyš, a pleteninami výplněk, které se mimo jiné hodně používají pro mikiny a trenýrky. Zpracování barevných přízi umožňuje vzorování zajímavých dezénů z barevných proužků.

Límce a lemy, které se pletou v oboulícní vazbě s odparovací řadou, doplňují sortiment do kompletní struktury a pokrývají tak i oblast módních doplňků.

Stroje

Pleteniny se vyrábějí na strojích těchto značek: Orizio, Pilotelli, Monarch, Baiyuan, Terrot a Albi v dělení 18E, 22E, 24E, 28E, 36E, a 50E.

Stroje pro jednolícní pleteniny jsou v průměrech 30", 34" a 48", stroje pro oboulícní pleteniny v průměrech 09"-38".

Rozřez a navinutí úpletu se provádí uvnitř stroje. Na výstupu se materiál může navíjet na roli, nebo volně vyskládat. Na strojích s dělením 28E a 36E je možné vyrábět úplety podle přání v hadici, nebo v otevřené šíři, a to proto, aby se zabránilo tvorbě nežádoucích lomů.

Pleteniny typu froté – známé rovněž jako smyčkový plyš se vyrábějí na strojích Pilotelli s dělením 18E a v průměru 30". Výška smyčky má 1,95 mm. Pleteniny s typem vazby Sweat – známé rovněž jako výplňkové úplety se vyrábějí na strojích s dělením 24E a 28E, v průměru 30".

Límce se vyrábějí na plochých pletacích strojích značek Stoll a Matsuya s dělením 14E, lemy se zhotovují na okrouhlých pletacích strojích s dělením 18E v průměru 30".

Speciality

V této rubrice jsou souhrnně uvedeny nabízené speciality naší pletárny.

Od nejjemnějších úpletů s dělením 36E a 50E ve vazbách jednolícní a žakárových, přes bezešvé pleteniny se speciálním pevným okrajem až po zvláštní vazby s vypracovaným sloupkem oček nebo síťovou strukturou nabízíme velký a různorodý počet variací pletených vazeb, které z těchto úpletů dělají cosi obzvláštního.

Velké spektrum našeho strojového vybavení umožňuje také nabídku široké a souvislé palety oboulícních, hadicových úpletů „Bodysize“ v kompletní řadě průměrů:

9", 10", 11", 12", 13", 14", 15", 16", 17", 18", 19", 20", 21", 22", 23", 24", 25", 26".

Pro maximální komfort a pohodlnost při nošení se část těchto pletenin vyrábí s pevným okrajem, který navíc nevyžaduje žádné další konfekční zpracování, např. obrubování. Tyto úplety jsou z čisté bavlny a hodí se především na výrobu dámského denního prádla, jako např. dámských košilek a kalhotek bez bočních švů.

Žakárové pleteniny je možné vyrábět jako jednolícní nebo oboulícní ve velkém počtu rozmanitých variant vzorů. Stroje jsou vybaveny řídícím programem Sitex od firmy Siemens. Řízení se programuje ve speciálním softwaru na externí počítačové stanici nebo přímo na stroji.