O společnosti PLEAS s.r.o.


Společnost PLEAS s.r.o. zajišťuje ve vlastních provozech všechny výrobní činnosti na úseku pletárny, barevny a konfekce. Tato se dále dělí na střihárnu, vlastní konfekční zpracování a balírnu výrobků.

Hlavní sídlo je v Havlíčkově Brodě – v srdci České republiky. Zde se udržuje dlouholetá tradice náročné a poctivé výroby jakostního prádla v regionu, kde je PLEAS s.r.o. také držitelem certifikátu a práva používat regionální značku Vysočina - regionální produkt.

Na těchto webových stránkách najdete informace o výrobních procesech, jejich řízení a rovněž o zajištění kvalitativních parametrů. Tento přehled doplňuje krátký film. Umožní Vám nahlédnout do zákulisí společnosti, do jejího areálu a provozoven.

Pod vlastní značkou pleas v oblasti denního a nočního prádla jsou dámské, pánské i dětské výrobky dodávány také na český a slovenský trh.


PLEAS obdržel prestižní ocenění ČEKIA Stability Award „AAA“ - excelentní


Hodnocení ČEKIA Stability Award poskytuje nezávislý pohled na finanční a nefinanční bonitu firmy. Vyjadřuje její současný stav, finanční situaci a to včetně predikce budoucího rizika. Tímto ratingovým hodnocením se PLEAS s.r.o. řadí mezi nejstabilnější firmy v České republice, což dokazuje hodnocení „AAA“ excelentní.Stabilní společnost, vysoká pravděpodobnost spolehlivého plnění závazků z obchodního styku, vysoká pravděpodobnost návratnosti investic, nízké úvěrové riziko, minimální riziko úpadku.
 


Profil společnosti

Neustálý vývoj moderních pletenin z kvalitních materiálů je základem tvorby módního sortimentu výrobků s moderním designem a důrazem na maximálně pohodlné nošení.

Vývojové, výrobní i podpůrné procesy, počínaje vlastním vývojovým oddělením přes plánování a výrobu až po expedici zboží zákazníkovi, jsou podporovány systémem standardizovaného řízení jakosti a nejmodernější výpočetní technikou.

Prioritou je přitom rychlá realizace udělených zakázek a jejich dodání v řádném termínu a na vysoké kvalitativní úrovni.

Výroba je provozována převážně ve vlastních závodech a doplňována spoluprací se spolehlivými a zkušenými kooperačními partnery v celé Evropě. Moderní, plně klimatizovaná pletárna nabízí zpracování širokého spektra přízí v nesčetných úpletových vazbách.

Další zpracování režného úpletu barvením a zušlechťováním provádí vlastní provoz barevny na moderních, počítačově řízených strojích. Následná likvidace upotřebené vody odpovídá v plném rozsahu ekologickým požadavkům a parametrům kladeným na zajištění ochrany životního prostředí.

Jakost našich výrobků je zajištěna rozsáhlou strukturou laboratorních zkoušek úpletů a ostatních zpracovávaných materiálů. Všechny výrobky jsou certifikovány ekologickým standardem v systému „Oeko-Tex® Standard 100“.

 


Historie společnostiJiž v roce 1873 založil Josef Mahler v tehdejším „Deutsch Brod“ firmu „Umělé barvířství a výroba všech druhů bavlny a vlny ku pletení a tkaní“ a o čtrnáct let později došlo ke sloučení s další pletařskou firmou Jana Veselého „Továrna na zboží stávkové“. Vyráběl se nejrůznější sortiment výrobků – od punčochového zboží a ponožek přes rukavice až po výrobky z bavlny a umělého hedvábí.

V roce 1939 vznikla nová společnost pod názvem „Pleas a.s., továrna na pletené zboží a pletací stroje“ a od roku 1940 je značka „Pleas“ oficiálně zaregistrována jako ochranná známka. Ke znárodnění došlo v letech 1945–1948 a od roku 1949 se podnik jmenoval „Pletařské závody Karla Havlíčka Borovského, národní podnik“. V roce 1967 se vrátila tradiční značka Pleas do názvu firmy po přejmenování na „Pleas, pletařské závody, národní podnik“ a Pleas se stal jedním z největších textilních koncernů v ČSSR.


V roce 1994 byla založena akciová společnost „PLEAS a.s.“, kterou o rok později převzala firma Schiesser Holding se sídlem ve Švýcarsku. Po realizaci rozsáhlých investičních a sanačních opatření vyrábí firma opět už dlouhá léta v režimu tzv. plné práce – tedy od zhotovení režného úpletu až po finální zabalení hotového konfekčního výrobku. Společnost PLEAS a.s. zajišťuje nyní práci více než 700 zaměstnancům.